SUPRACHOR® K- Chov

  • EXTRUDOVANÁ SMĚS SUROVIN
  • Extrudovaná doplňková krmná směs pro koně
  • Kukuřice, sojový extrahovaný šrot, ječmen, oves, otruby
 Pro optimální výživu březích a kojících klisen, pro sportovní koně mimo období zátěže a pro koně se standardní potřebou živin. Je určena k doplnění základní krmné dávky koní sestávající z objemného krmiva (seno, zelené krmení, pastva), ovsa a minerálně-vitaminového doplňku. Je to špičkové, vysoce stravitelné krmivo doplňující živiny pro zdraví a správnou funkci organismu klisen v období březosti a kojení.
Tepelně tlaková úprava – extruze – zvyšuje využitelnost zejména škrobů, frakcí N-látek a vlákniny v trávicím traktu koně. Krmivo je vyrobeno z kvalitních obilovin, luskovin . Tepelná úprava zajišťuje naprostou zdravotní nezávadnost.  Do doplňkové krmné směsi nejsou zařazeny minerální látky a vitaminy, což umožňuje jejich kontrolované dávkování chovatelem a zabraňuje jejich možnému předávkování při využití různých zdrojů krmiv.

Vysoká koncentrovanost a snadné dávkování extrudované doplňkové krmné směsi umožňuje splnit potřeby živin i při nízkém dávkování např. u březích klisen nebo u koní mimo zátěž. Snadno využitelné bílkoviny a energie umožňují sestavení krmné dávky i bez použití ovsa pro koně, u kterých oves způsobuje vyšší dráždivost. Kůň musí mít zajištěn přístup k vodě.

Složení: oves – 18,4%, kukuřice – 32%, extrahovaný šrot – 13,6%, ječmen – 27%, otruby – 9%
Hodnoty: vlhkost 5%, vláknina 3,32% , N-látky 12,8%, popel 2,8%

Dávkování:    

  • Podle kategorie, plemene a tělesné hmotnosti
  • Březí klisny a koně mimo zátěž – Suprachor kůň CHOV 0,5 – 3kg
  • Kojící klisny – Oves 1-2kg, Suprachor kůň CHOV 0,5 – 4kg

Doba použitelnosti: 5 měsíců od data výroby
Balení: 20 Kg pytle