V podniku se zabýváme především chovem holštýnského skotu. Stádo vzniklo převodním křížením. Především pro děti zde mámě i několik zástupkyň plemene Brown Swiss. V roce 2014 jsme ke zlepšení bazénových složek mléka importovali 19 ks jerseyek z Dánska. V kontrolním roce 2014 jsme dosáhli uzávěrky laktací u holstýnek 10 021 kg mléka. Naše absolutní rekordmanka nadojila 15 571 litrů mléka. Kromě vlastního veterinárního lékaře, který také kompletně zajišťuje reprodukci, si sami provádíme úpravu paznehtů a mnoho jiných potřebných věcí. Již řadu let využíváme v našem chovu ke zrychlení genetického pokroku přenosy embryí. Jalovice jsou odchovávány ve volné stáji, mladé býčky zastavujeme do výkrmu. Ročně také prodáme několik býčku na odchovnu inseminační stanice na testaci.
Náš chov je ozdravený od IBR, a proto se můžeme účastnit národních přehlídek hospodářských zvířat, na kterých dosahujeme dobrých umístění. V roce 2009 jsme dosáhli úspěchu na Národní výstavě v Brně, kde naše Karkulka získala titul Miss Sympatie. (viz. odkaz v Lidových Novinách a ČT24).
V roce 2013 se naše Chorušic Sangria vyhrála na Národní výstave v Brně šampionát prvotelek a celkově mezi holštýnkami byla vícešampionka celé výstavy.
Ve dnech 9. – 11. 10. 2014 jsem se zúčasnili Národní výstavy holštýnského skotu 2014 v Lysé nad Labem. Zde naše prvotelka Chorusic Rakia vyhrála titul nejlepší prvotelky pro rok 2014 a kravka Chorusic Brenda obsadila mezi prvotelkami celkove take velmi krasne 3. místo. Rakia se zároven stala rezervní šampiónkou pro rok 2014.

Vyhlášení šampiónek holštýnského skotu

Je to další velký úspěch našeho chovu skotu, kdy se nám podařilo obhájit pozice z loňského šampionátu z Brna (kdy jsme také vyhráli nejlepší prvotelku a měli rezervní šampiónku)

Výsledky Národního holštýnského šampionátu v Lysé 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

?